Osoba Witam. Mam taki problem. Z tydzień temu miałem ryzykowną sytuację, mianowicie byłem w agencji i uprawiałem seks w zabezpieczeniu. Problem tkwi w tym, że chyba stres mnie zżarł i nie mogłem osiągnąć wzwodu takiego jakbym chciał (nie stał zbyt mocno). Penis był w prezerwatywie, tylko prezerwatywa była dosyć luźno założona. Żołądź był cały czas w prezerwatywie, i prezerwatywa się nie zsunęła (ale na 100 % nie wiem), wiem tylko, że panienka ją cały czas trzymała podczas stosunku (ale nie mam pewności czy nie zsunęła się), chociaż jak wyjmowałem to była na członku. Czy mogłem zarazić się hiv? A ponadto najpierw był seks oralny później klasyczny, znowu oralny, znowu klasyczny i oralny na koniec z wytryskiem w prezerwatywie. Wszystkie rodzaje seksu były w prezerwatywie. Jest jakiś szybki i pewny test, żeby sprawdzić czy w tak krótkim czasie mogło dojść do zakażenia (kasa się nie liczy). Chciałbym to sprawdzić, bo źle się z tym czuję i nie mogę spać, a do lekarza nie mam odwagi pójść, czy taki test może być http://laboratoriumluxmed.pl/catalog/read/offer/88080 "
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie 79
Redakcja abcZdrowie Stażysta/Rezydent, Warszawa
Edytuj odpowiedź

Witam serdecznie!

Prezerwatywa znacząco obniża ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową, ale nie stanowi ona 100% zabezpieczenia.

Warto również pamiętać, że podczas kontaktu seksualnego istnieje wyższe prawdopodobieństwo zarażenia rzeżączką, chlamydią, kiłą i innymi chorobami wenerycznymi. Z tego też powodu, w przypadku zaobserwowania u siebie jakichkolwiek zmian skórnych czy dolegliwości ogólnych (choćby podobnych do objawów przeziębieniowych) wskazana jest wizyta u specjalisty chorób wenerycznych lub dermatologa, który ewentualnie skieruje Pana dalej.

Zaproponowane przez Pana badanie daje wiarygodne wyniki dopiero 12 tygodni po ryzykownym kontakcie. Wcześniej, istnieje prawdopodobieństwo, że ilość przeciwciał będzie za niska i uzyskamy wynik fałszywie ujemny.

Szybsze wyniki uzyska Pan wykonując badanie HiV PCR.

W obecnej sytuacji myślę jednak, że najlepszym dla Pana rozwiązaniem będzie wizyta w Szpitalu Zakaźnym, gdzie lekarz zbierze z panem wywiad i Pana zbada. W sytuacji, gdy specjalista uzna, że istnieje wskazanie do wykonania badań, będzie mógł je Pan zrobić na miejscu.

Pozdrawiam.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Choroby weneryczne – Choroby weneryczne to inaczej choroby przenoszone drogą płciową. Seks wiąże się nie tylko z przyjemnością, ale także z konsekwencjami. Uprawianie seksu bez prezerwatywy i częste zmienianie partnerów seksualnych grozi ryzykiem zakażenia chorobą weneryczną.
  • Antykoncepcja – Antykoncepcja sprawia, że ludzie mają coraz większy wpływ na tak zwane świadome planowanie rodziny. Metody antykoncepcyjne umożliwiają regulowanie płodności i odpowiedzialne podejmowanie decyzji o posiadaniu potomstwa w chwili, gdy zaistnieją optymalne warunki, zarówno dla nowego członka rodziny, jak i samych przyszłych rodziców.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Wyszukaj lekarza po opiniach