Seks z zabezpieczeniem a ryzyko zajścia w ciążę

Witam. Mam problem. Spóźnia mi się okres już 7 dni. Czy można zajść w ciąże z zabezpieczeniem (prezerwatywą) a do tego gdy mężczyzna wyjął członka przed wytryskiem?
KOBIETA ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie! Możliwe, że miesiączka spóźnia się Pani z powodu stresu, jaki Pani przeżywa, martwiąc się, czy przypadkiem nie jest Pani w ciąży. Jeżeli do stosunku doszło w prezerwatywie, prezerwatywa była dobrze założona, nie pękła ani nie zsunęła się, a dodatkowo parter przed wytryskiem wyjął penisa z pochwy, to nie ma możliwości, by była Pani w ciąży. Proszę spokojnie czekać na miesiączkę. Pozdrawiam!