Senność a przyjmowanie leku Siofor

Dzień dobry. Moja mam od około 2 tyg przyjmuje 3x dziennie siofor 500mg . Od paru dni bardzo dużo spi , nie ma apetytu - tak, iż trzeba ją zmuszać do jedzenia,budzić do przyjmowania leków i badania poziomu cukru. Czy może to byc związane z przyjmowaniem tego leku? Dodatkowo mama cierpi na wiele innych chorób od schizofrenii, przez astmę i niedawno stwierdzoną marskośc wątroby związaną z wzw c. Czy przy problemach z wątrobą mama może zażywać siofor?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, niewydolność wątroby jest przeciwwskazaniem do przyjmowania leku siofor. Proszę niezwłocznie udać do lekarza prowadzącego celem zmiany leczenia. Pozdrawiam