Senność, brak energii i zmęczenie a wyniki badań hormonów tarczycy

witam mam pytanie od jakiegoś czasu jestem senny nie wysypiam się , nic mi się nie chce , przy drobnym wysiłku odczuwam zmęczenie co to może znaczyć ? dodam ze zrobiłem badania tarczycy TSH: 1,11ul/mL , FT4:1,27ng/dl i FT3:3,71pg/ml też mam dziwne kołotania czasem i napady podobne do nerwicy lękowej . wiek 20 lat bardzo dziękuje za pomoc :(

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
Wyniki gospodarki hormonów tarczycy są w normie, więc nie powinien być to powód Pana dolegliwości. Proponuję dodatkowo wykonać morfologię krwi w celu wykluczenia ewentualnej niedokrwistości.
Jeśli chodzi o objawy związane z brakiem motywacji do działania, brakiem odczuwania przyjemności z dodatkową sennością, drażliwością itp. to mogą być to objawy depresji. Proponuję skonsultować się z lekarzem internistą, który zróżnicuje to rozpoznanie z innymi możliwymi przyczynami takiego stanu.