Senność i bóle głowy w 24. tygodniu ciąży

Dzień dobry, jestem w 24 tc. Miałam robioną krzywą cukrową 75g, wyniki to: na czczo 66, po godzinie 164, a po dwóch godzinach 137. Czy należy coś z tym zrobić? Sama wyeliminowałam czekoladę, a ze względu na niski cukier na czczo (wyniki od początku ciąży oscylują w dolnych granicach lab) nie oszczędzałam sobie jej wcześniej. Niestety po jej wyeliminowaniu źle się czuję, jestem senna i boli mnie głowa. Dla sprawdzenia zjadłam kilka kostek i w ciągu kilku minut poczułam się lepiej. Co robić?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Wyniki cukru ma Pani w górnej granicy normy (po 2h), zdecydowanie więc wskazana jest dieta cukrzycowa. Może sobie Pani pozwolić od czasu do czasu na kostkę czekolady, jednak proszę starać się zastępować słodycze np. owocami.

Wyniki są prawidłowe, a dieta powinna być zdrowa. Odrobinka czekolady nie zaszkodzi, ale w diecie powinny dominować warzywa. Dla kondycji - codzienny spacer.