Senność i wynik badań tarczycy

Mam 25 lat, czuję się fatalnie - ciągle bym spała, nie mogę się na niczym skupić, jestem przemęczona. Lekarz rodzinny zaproponował badania: TSH 4,4 [0.4-4] fT3 5.2 [3.5-6.5] fT4 14.19 [11.5-22.7] antyTPO 53 [0-60]. W USG tarczyca o obniżonej echogeniczności, niejednorodnej strukturze, mniejsza niż norma, Pani Dr stwierdziła, że wygląda na przewlekły stan zapalny. Lekarz POZ powiedział, że w moim wieku TSH nie powinno być większe niż 2. Czy jest wskazanie do leczenia?

Witam. Rzeczywiście normy poziomu TSH, są inne u młodych, zwłaszcza planujących ciążę kobiet. Wyniki badań wskazują na subkliniczną niedoczynność tarczycy. Jeśli odczuwa Pani objawy typowe dla niedoczynności lub planuje zajście w ciążę konieczne jest wdrożenie leczenia.