Senność i zaburzenia nastroju

Mam 18 i problem ze sobą. Mianowicie codziennie po powrocie do domu śpię, potem budzę się na kilka godzin i znowu zasypiam. Inni uczą się do do matury, a mi jest wszystko jedno. Każda porażka, czy złe słowo mnie dołuje tak, że potrafię zanosić się płaczem. Nie widzę sensu w życiu. Nic nie sprawia mi przyjemności. Nie czuję żadnej potrzeby samorozwoju, nie mam już pasji. Nie wiem, co się stało. Stan te utrzymuje się od kilku miesięcy. Nigdzie nie wychodzę w weekendy, choć kiedyś to uwielbiałam.

Dzień dobry.

Opisuje Pani, że porażki i krytyka wywołują w Pani załamanie nastroju i płacz, co może niejako tłumaczyć Pani ogólny stan. Mówiąc inaczej - Pani apatia, uciekanie w sen, izolowanie się od świata - "chronią" Panią przed porażkami, bo nie robiąc nic - nie ryzykuje Pani, że coś Pani nie wyjdzie czy się nie uda.
Nie wydaje się też, by stan ten mógł się zmienić bez pomocy z zewnątrz, dlatego też warto byłoby rozważyć przynajmniej konsultację psychologiczną, dzięki której mogłaby Pani spojrzeć na siebie bardziej przychylnie oraz podjąć próbę zmagania się z trudnościami, podobnie, jak robią to miliony innych osób w Pani wieku.

Pozdrawiam.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza