Senność, nerwowość i uczucie bezsilności

Witam. Od około miesiąca, może dwóch zauważyłam, że stałam się bardzo senna oraz nerwowa. Często w ciągu dnia towarzyszy mi uczucie bezsilności oraz wahania nastroju. Denerwuje mnie to co nie powinno. Czasem zdarzają mi się agresywne zachowania. Dodam, że mam dopiero 19 lat... Co to może oznaczać? I do jakiego lekarza powinnam się zgłosić?

Dzień dobry,

Proszę najpierw udać się do lekarza I kontaktu, który zdiagnozuje (wykluczy) przyczyny somatyczne Pani stanu (np.: zab.hormonalne).
Później, ewentualnie, proszę udać się do lekarza psychiatry lub psychoterapeuty (np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego, Poradni Leczenia Nerwic).

Dzień Dobry Pani,

Na początek, zachęcam Panią do kontaktu z lekarzem pierwszego kontaktu, który podejmie kroki w kierunku diagnostycznym i zadecyduje, co dalej.

Życzę Pani wszystkiego najlepszego,
Irena Mielnik-Madej