Senność po stosowaniu Asentry na nerwicę lękową

Od 20 dni biorę asentrę na nerwicę lękową rano.Jednak godzinę po wzięciu od razu śpię do 18.00,a potem do 4.00 rano mam pełno energii.Czy mogę zamienic pory i lek brać rano?Wizytę u lekarza mam dopiero za 2 miesiące

Witam,

20 dni to czas, gdy Pani organizm kończy przyzwyczajanie się do leku, więc być może warto przemęczyć się jeszcze chwilę (do czterech tygodni)? Senność występuje zwykle na początku stosowania i w czasie zwiększania dawki leku. Może mieć on również działanie pobudzające, więc za chwile może okazać się, że po zmianie pory przyjmowania leku pojawi się nowy problem – problem z zasypianiem.

Dodam tylko, że jako pacjentka, ma Pani prawo skontaktować się z lekarzem w zakresie stosowania leku, który został Pani przepisany. Polecam więc kontakt telefoniczny z jego gabinetem - nawet jeśli nie będzie Pani miała możliwości porozmawiać z lekarzem osobiście, na pewno będzie mogła Pani zostawić wiadomość i kompetentna osoba do Pani oddzwoni z oczekiwaną informacją.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel