Senność po stosowaniu leków Chlorprothixen i Zentiva u 13-latki

Witam.moja 13-letnia córka zażywa przepisane przez psychiatrę leki-chlorprothixen zentiva 15mg trzy razy dziennie.1-1-2.niepokoi mnie to,że ciągle śpi.w szpitalu była 4tyg.i nic by nie zauważyli.przecież brała ten sam lek.to nie może tak być,ponieważ we wrześniu idzie do gimnazjum i taka na pół przytomna sobie nie poradzi.czy lekarz powinien zmienić lek na słabszy?zażywa go na nadpobudliwość ruchową i agresję.z góry dziękuję za odpowiedź.

Dzień dobry, zachęcam panią do kontaktu z psychiatrą, który zapisał leki. On najlepiej wyjaśni wszelkie wątpliwości. Takie objawy występują w początkowym okresie brania leku, później ustępują samoistnie. Jednak dla uzyskania przez panią spokoju i wyjaśnienia wszelkich wątpliwości, warto skontaktować się z lekarzem. Pozdrawiam serdecznie

Witam
Czasem na efekty działania leku trzeba poczekać, jeśli jest źle dobrany lub zła dawka, trzeba powiedzieć psychiatrze i on to wyreguluje.
Zachęcam też do podjęcia psychoterapii rodzinnej. W Poznaniu jest kilka osób specjalizujących się w tym. Polecam Marcelinę Ptak:
Pracuje w zespole terapeutów systemowych w Poradni Zdrowia
Psychicznego
NZOZ oraz w praktyce prywatnej.
Prowadzi szkolenia, terapię indywidualną, par i rodzin, grupową ze
szczególnym uwzględnieniem terapii lęku.
Kontakt: tel.kom. 791 200 264, e-mail: marcelina.pt@gmail.com

Lub może Pani wybrać innych psychoterapeutów z WTTS:
http://wtts.edu.pl/wtts/czlonkowie/

Pani córka, jest w trudnym czasie dojrzewania, psychoterapia rodzinna będzie najbardziej owocna i największym darem rodziny dla córki.

Warto zastanowić się wspólnie z terapeutą, jak doszło do powstania objawu, co ten objaw "daje" rodzinie, co by było, gdyby nagle objaw zniknął, etc....

Pozdrawiam