Senność, rozdrażnienie a wyniki badań hormonów tarczycy

Witam. Proszę o interpretacjęTSH 3-cia gen 1,33 (0,55-4,78),ft3 5,38 (3,8-6) ft4 11,93(7,86-14,41) anty TG<0,9(0-4) antyTPO 197,4(0-9). Zrobiłam też morfolg., cukier na czczo,mocz i CRP - wszystko mieści się w normach. Codziennie walczę z sennością, zmęczeniem, rozdrażnieniem, "wolnym myśleniem",drętwieją mi dłonie, bardzo dokucza mi ból nóg (chyba kości, robiłam usg drożności żył i narośli na nodze i wszystko OK,a nogi dalej bolą)"dodatkowe" skurcze serca.Z góry dziękuję.

Dobry wieczór, Podwyższone stężenie przeciwciał antyTPO świadczy o autoimmunologicznym zapaleniu tarczycy. Proszę pokazać się endokrynologowi, bo najprawdopodobniej niedługo rozwinie Pani pełnoobjawową chorobę Hashimoto. Koniecznie trzeba Panią dokładnie zbadać i zalecić odpowiednie postępowanie.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz