Senność, stany depresyjne i nabieranie wagi przy nawracającej nadczynności tarczycy

Po kilku latach nawracającej nadczynności tarczycy i Gravesa Basedowa, przeszłam leczenie jodem radioaktywnym, po którym -w ciągu dwóch miesięcy- moja tarczyca " usnęła " . Tsh - 22,4 , ft3-1,35 i ft4-4,77. Wyniki zrobiłam przed terminem, ponieważ bardzo pogorszyło się moje samopoczucie, wizyta kontrolna za 4 tygodnie.Szukam odpowiedzi jak sobie pomóc ze stanami permanentnej senności, stanów depresyjnych, nabierania wagi- mimo dbałości o objętość posiłków i regularny wysiłek( trenerem fitness)

Dobry wieczór,

Jak widać po wynikach weszła Pani w fazę niedoczynności tarczycy po leczeniu I131. Nie jest ona traktowana jako powikłanie, ale jako następstwo takiej terapii .Obecnie wymaga Pani zastosowania w leczeniu L-tyroksyny. Po rozpoczęciu leczenia poczuje się Pani znacznie lepiej.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz