Senność w ciągu dnia a niedoczynność tarczycy i zaburzenia obsesyjno-kompulsywne

Regularnie biorę: Euthyrox N25(niedoczynność tarczycy)- ostatnie wyniki wyszły dobrze; Clonazepam, Lamotrix(wcześniej nieprawidłowy zapis EEG- w okolicy skroniowej)- wynik ostatniego badania EEG- w granicach normy; Seronil(zaburzenia obsesyjno-kompulsywne)- także jest znacząca poprawa(farmakoterapia + psychoterapia indywidualna) Lekarze: psychiatra, psycholog JAK MOGĘ ZWALCZAĆ SENNOŚĆ W CIĄGU DNIA? WYSTARCZĄ MI SŁOWA-KLUCZE: sam odnajdę potrzebne informacje. Z góry serdecznie dziękuję...
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Właściwie senność może być w tej sytuacji wynikiem niedoczyności tarczycy lub działaniem leków psychiatrycznych. Prawidłowe stężenia hormonów tarczycy raczej wskazują na efekt uboczny leczenia związanego z zaburzeniami psychicznymi. Możliwe iż dobre efekt będzie można uzyskać poprzez redukcję dawek lub zmiane leku. Paradoksalnie lek Sertonil powinien powodować zniesienie sennsoś jednak w sytuacji gdy przyjmuje Pan jeszcze inne leki jego działanie akurat w tej sprawie może nie być za mocne.