Senność w dzień i zaburzenia snu w nocy

Witam ! . Mam pytanie odnośnie tego ze w dzień jestem zamulony ,nic mi się nie chce ,a gdy jest wieczor jest odwrotnie. Czy to może być przestawienie się organizmu ? W nocy nie mogę spac mam tyle energii ,i czy może to jest zależne od diety ? Jem więcej niż potrzebuje ,ponieważ trenuję na siłowni. Pozdrawiam

Witam serdecznie,
Jeśli przez jakiś czas byłeś aktywny w ciągu nocy (praca zmianowa, korzystanie do późna z komputera, oglądanie telewizji), mogło dojść do zaburzenia rytmu okołodobowego. Na początku spróbuj bezwzględnie przestrzegać zasad higieny snu (budź się i kładź się spać codziennie o tej samej porze, unikaj aktywności fizycznej na kilka godzin przed snem, jak również kofeiny, nikotyny, czekolady oraz obfitych posiłków). Jeśli mimo wszystko te sposoby nie będą skuteczne, wskazana będzie konsultacja w poradni leczenia zaburzeń snu.
Pozdrawiam

Witam,

prawdopodobne jest, że Pana organizm nie może się wyciszyć w nocy z powodu obciążenia jakim jest trawienia pokarmu. Zależy też o jakiej porze Pan trenuje. Znam wiele osób, które po siłowni są bardzo pobudzone, dlatego też przenoszą treningi na godziny wcześniejsze. Proszę również wziąć pod uwagę o jakiej porze spożywa Pan najwięcej składników odżywczych. Na wieczór zalecane jest zazwyczaj spożywanie jak najmniejszej ilości pożywienia.

Pozdrawiam
Marta Melka-Roszczyk