Senność, zmęczenie, mdłości i nerwowość po rozpoczęciu doustnej antykoncepcji hormonalnej

witam jestem kobietą mam 19 lat zaczełam brać tabletki antykoncepcyjne od 5 listopada od tego czasu czuje się senna , zmęczona i mam mdłości oraz dostrzegłam u siebie zmiany w charakterze często chce mi się płakac jestem nerwowa czy osłonka coś w tym pomoże?? czy powinnam zmienić tabletki u ginekologa ???

Jest możliwe że źle toleruje Pani profil hormonalny tabletek które Pani przyjmuje. Mimo to objawy które Pani opisuje w większości wypadków ustępuję w 2-3 cyklu. Jeśli nie istnieje konieczność zmiany leku na inny o innym składzie.