Senność, zmęczenie, nerwowość i wypadanie włosów

Witam!jestem kobieta 29 lat od trzech lat lecze niedoczynnosc tarczycy minimalna dawka 25. Zrobilam badanie tsh wyszlo 0,57 norma 0,27-4,20 antyTG prawidlowe bo 76,1 w normie do 115. Zastanawia mnie tsh czy wskazuje ze jest cos nie tak z tarczyca? Moje samopoczucie: zmeczenie, sennosc, nerwowosc, wypadanie wlosow, czesto chce mi sie plakac, jest mi zimno b. Czesto ale mam napady goraca. Prosze o odpowiedz

Dzień dobry,

TSH jest w zakresie dolnych wartości prawidłowych, co może świadczyć o możliwości podjęcia próby zredukowania dawki leku do 1/2 tabletki. Jednak wcześniej powinna Pani oznaczyć stężenie przeciwciał antyTPO oraz fT3 i fT4 i wówczas po konsultacji z Pani endokrynologiem podjąć stosowane decyzje. Z uwagi na wypadanie włosów sugerowałbym również oznaczenie stężenia ferrytyny we krwi. Jej prawidłowy (choć zbyt niski) poziom może zwiększać ryzyko wypadania włosów, wówczas należałoby włączyć odpowiednie leczenie. Proszę z wynikami udać się do lekarza, który po zbadaniu Pani zaleci Pani odpowiednie postępowanie mające na celu poprawę Pani samopoczucia i zastopowanie wypadania włosów.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz