Senność, zmiany nastroju, apetyt na słodycze. Czy to cukrzyca?

Jestem nastolatką, a dokładnie mam 15 lat. Od pewnego czasu mam zawroty głowy, zdarzają się zasłabnięcia. Zauważyłam też, że gdy przez dłuższy czas nie zjem nic słodkiego, mój nastrój od razu ulega negatywnej zmianie, wówczas zjadam coś słodkiego i po chwili czuję się lepiej. Ciągle mam zmiany nastroju, bez powodu, jest mi strasznie źle, smutno, a innym razem wesoło itp. Ciągle chce mi się spać, niezależnie od tego czy śpię 5 godzin, czy śpię 12 godzin. Do tego dochodzi ciągłe pragnienie. Zdarza się tak, że gdy zjem zbyt dużo czegoś słodkiego zaczyna mnie boleć głowa. Bardzo proszę o odpowiedź :)

Lek. Izabela Brym

Witam.

Opisane przez Panią objawy mogą świadczyć o cukrzycy (zwłaszcza ciągłe pragnienie). Powinna się Pani zgłosić do swojego lekarza rodzinnego, który zleci odpowiednie badania.