Ser pleśniowy a ból głowy

Witam. Próbując dojść jakie pokarmy wywołują u mnie bóle głowy, zacząłem sprawdzać jak działa na mnie ser pleśniowy (niedawno mialem atak bólu w następnej dobie po zjedzeniu takiego sera). Czy jest możliwe ze ser pleśniowy może być jedną z przyczyn ataków gdy ból głowy pojawił się około 36 godzin po jego zjedzeniu? Dodam że neurolog stwierdził u mnie hemikranię i mam doraźne zażywać Metindol retard. Lek w większości wypadków znosi moje bóle, choć niekiedy zdarza się że i on mi nie pomaga.

Sylwia Ogrodowczyk

Witam,

Trudno stwierdzić jednoznacznie, lecz jeśli Pan zauważył u siebie taką zależność, lepiej zrezygnować z tego sera.

Pozdrawiam

Jest to możliwe. Sery pleśniowe zawierają dużo tyraminy, która może powodować bóle głowy. Podobnie może działać czekolada i czerwone wino.