Serce hiperkinetyczne w wyniku badania a podejrzenie nerwicy lękowej

Witam, moje pytanie dotyczy wyniku echo serca, co oznacza, że serce jest hiperkinetyczne? i wypadanie płatka ze śladową niedomykalnością zastawki dwudzielnej, mała fala niedomykalności na zastawce trójdzielnej? Chciałam zapytać czy to może dawać jakieś objawy? Podejrzewam u siebie nerwice lękową, ponieważ wyniki mam ok, lecz ciągłe lęki, strach, niepokój, panika, bóle w klatce, pod lewą łopatką, lewa ręka, zawroty głowy, duszności itd. Dodam, że mam lordoze i dyskopatie.

Witam,

Niestety nic nie wyświetla się jako treść pytania, jest tylko: "Serce hiperkinetyczne w wyniku badania a podejrzenie nerwicy lękowej". Proszę spróbować ponownie zadać pytanie.
Pozdrawiam

Warto skorzystać z pomocy lekarza psychiatry i psychologa. Opisane objawy faktycznie wskazywałyby na nerwice lekową (wykluczenie jednak zaburzeń kardiologicznych i endokrynologicznych jest konieczne).
W przypadku nerwicy psychoterapia jest najlepsza metoda radzenia sobie zarówno w objawami jak i przyczynami choroby. Czasem też włącza się farmakoterapie jako wspierająca funkcjonowanie i ułatwiającą poradzenie sobie z objawami lęku.