Seronil i walka z bulimią a picie alkoholu

7 października zaczęłam brać seronil, aby pomógł mi w walce z bulimią. Wspólnie z psychiatrą ustaliliśmy zakończenie brania leku. Ostatni raz tabletkę przyjęłam 18 grudnia. Kiedy będę mogła normalnie spożywać alkohol? Zgodnie z tym co mówiła pani doktor niewielkie ilości alkoholu (piwo, czy wino) nie powinny zaszkodzić mi razem z braniem seronilu. Jednakże po niewielkiej ilości alkoholu zrobiło mi się duszno, pojawiły się dziwne plamy na ciele. Dlatego też po zakończeniu terapii obawiam się tego

Witam,

o wszelkich niepokojących objawach powinna Pani poinformować swojego lekarza prowadzącego. W leczeniu bulimii niezwykle ważna jest psychoterapia.Jeżeli nie podjęła Pani jeszcze psychoterapii to zachęcam aby zrobiła Pani ten krok.

Pozdrawiam,
M. Kęsek-Strózik

Witam,

Poza lekami w bulimii pomaga psychoterapia, może być indywidualna lub grupowa.
Co do leków, to każdy jest inny i różnie reaguje, najlepiej nie brać jednocześnie leków i nie pić alkoholu. Co do dziwnych objawów, jeśli nie brała Pani leków, a coś takiego wystąpiło, możliwe, że alkohol nie był dobrej jakości.