Seropozytywne RZS u 46-letniej osoby

Dzień dobry Stwierdzono u mnie seropozytywne reumatoidalne zapalenie stawów (RF ujemny, ACCP - 200 u/ml). Teraz otrzymałem wyniki badań ANA: w badanej surowicy stwierdzono obecność w mianie 1:1000 przec. przeciwjądr. - typ świecenia homogenny i w mianie 1:320 jąderkowy, przec. przeciwcytoplazmatyczne w mianie 1:100 - typ świecenia drobnoziarnisty. Proszę o odpowiedź co to oznacza.

Prosze z wynikami zglosic sie do lekarza zlecajacego powyzsze badania celem ich interpretacji. Portal nie sluzy do tego, ani do stawiania rozpoznan ani do przeprowadzania diagnostyki.