Serowata wydzielina z pochwy i czerwone wargi sromowe a zapalenie pochwy

Witam! Wczoraj zauważyłam białą serowatą wydzieline z pochwy, wargi sromowe są czerwone i swędzą. Czy to może być zapalenie pochwy? Do lekarza mogę się udać dopiero w przyszłym tygodniu, a nieprzyjemności są bardzo uciążliwe. Czy są jakieś domowe metody na złagodzenie objawów albo całkowite pozbycie się ich? słyszałam o wielu metodach, np. o kąpieli w wodzie z sodą, ale nie wiem czy jest to bezpieczne i czy działa. jeśli takowe metody istnieją prosiłabym o dokładne opisanie ich. Pozdrawiam

Jest to najprawdopodobniej grzybicze zapalenie pochwy i sromu. W celu złagodzenia objawów (ale nie wyleczenia!) może Pani robić sobie irygacje pochwy Tantum Rosa (dostępne bez recepty) i koniecznie w przyszlym tygodniu udać się do ginekologa. Pozdrawiam