Setaloft 100 mg stosowany przy fobii społecznej

Psychiatra przypisał mi setaloft (docelowo 100mg) na fobię społeczną oraz nerwice natręctw spowodowaną wychowywaniem bez ojca oraz ciężkim okresem dojrzewania. Byłem wyzywany i oceniany w szkole i w domu przez matkę. Mam paniczny lęk przed poceniem się, cały czas używam perfum bo mam przekonanie, że śmierdzę, czuje sie oceniany i obserwowany przez każdego. Na okrągło biegunki, potliwość, nudności, natrętne czynności, które muszę robić. Czy setaloft faktycznie mi pomoże? Boje się jednak wziąć.

Witam Pana, na to pytanie tylko może odpowiedzieć lekarz. W Pana przypadku wskazana jest psychoterapia, ale w okresie dużego nasilenia uciążliwych objawów, przyjmowanie leków może okazać się niezbędne. Pytania dot. działania leków, należy kierować do lekarza psychiatry.

Takie objawy, jak: ,,biegunki, potliwość, nudności" jak najbardziej pojawiają się w nerwicy - warto, żeby poszukiwał Pan pomocy nie tylko u specjalistów od chorób ściśle medycznych, ale podjął się psychoterapii, jak również wypróbował różne formy leczenia farmakologicznego. W nerwicy lękowej czasem leki przeciwdepresyjne zmniejszają objawy.
Powodzenia!

Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA
www.nagrodzkacoaching.pl