Siedmiodniowa przerwa w braniu tabletek

Witam. Mam 20 lat, od miesiąca przyjmuje tabletki S*****20, właśnie mam 7- dniową przerwę i w 4 dzień tej przerwy pojawiły się plamienia, a teraz krawienie. Czy to jest normalne? I pierwszą tabletkę mam wziąć 8 dnia po skończeniu 7 dniowej przerwy.

20 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.
Plamienie i krwawienie to tak zwane krwawienie z odstawienia. Stanowi ono ekwiwalent miesiączki u kobiet stosujących antykoncepcję hormonalną. Zwykle pojawia się w 3-4 dobie po ostatniej tabletce. Wszystko zatem jest w jak najlepszym porządku.

Nowe opakowanie musi Pani rozpocząć w 8 dobie po ostatniej tabletce, tj po nie więcej niż 7 dniach przerwy. Tabletkę należy przyjąć, nawet jeśli plamienie/krwawienie nadal występuje!!!