Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 4 5 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Tran a promieniowanie

Promieniowanie radioaktywne może wpłynąć na powstanie nowotworów. Okazuje się jednak, że tran może hamować rozwój raka. Obejrzyj film i dowiedz się, więcej o zależności między tranem a promieniowaniem.

Witam serdecznie,

Dawki promieniowania jonizującego musiałyby być bardzo duże (takie stosuje się w radioterapii) aby wywołały efekt depilacji czyli wypadania włosów. Prawdopodobnie przyczyna wypadania włosów u Pani jest na innym tle np. niedobory witaminowe, zaburzenia hormonalne etc. Wskazana jest u Pani konsultacja z Pani lekarzem POZ w celu ustalenia przyczyny Pani dolegliwości. Jeśli ma Pani wątpliwości co do bezpieczeństwa wykonanych badań RTG, sugeruję udać się do Zakładu Radiologii i skonsultować się w tej sprawie z radiologiem.

Pozdrawiam.

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety