Silna alergia na sierść zwierząt

Od 12 lat mam silną alergię na sierść zwierząt. (2 razy wykonywałam już testy alergiczne). Codziennie przyjmuję cet alergin, wcześniej inne leki, które w ogóle nie pomagały. Od pewnego czasu nie potrafię już funkcjonować, nawet w nocy budzę się przez silny katar, kichanie, swędzące gardło, nos, łzawiące oczy. Jak mogę sobie pomóc? Czy terapia odczulająca byłaby skuteczna? Czy istnieje jakaś forma leczenia, która by mi pomogła? Ania

Witam! W opisanej sytuacji jak w przypadku każdej alergii leczenie opiera się na kilku zasadach. Najważniejszą zasadą jest unikanie czynnika wywołującego nadwrażliwość, jednakże nie zawsze jest to możliwe. Dlatego bardzo ważne jest stosowanie leków antyhistaminowych, które hamują rozwój reakcji alergicznej a tym samym łagodzą dolegliwości. Po dokładnym potwierdzeniu alergenów można rozważyć przeprowadzenie odczulania swoistego, które jest jedyną trwałą i skuteczną (w założeniu) metodą leczenia. Dlatego proponuję skonsultować problem z alergologiem pod kątem przeprowadzenia odczulania swoistego. Pozdrawiam serdecznie!