Silna biegunka u córki w wieku przedszkolnym a grypa żołądkowa

dzień dobry mam takie pytanie moja córka wczoraj wieczorem dostała silnej biegunki ale nie miała gorączki ani innych obiawów czy to może być grypa żoładkowa a dodam ze chodzi do przedszkola a tam dzieci chorują na to

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy jak najbardziej mogą być wynikiem tzw. "grypy żołądkowej". Proszę dbać, by dziecko przyjmowało duże ilości płynów. Warto podać także probiotyk. Jeśli biegunka nie ustąpi w ciągu najbliższych godzin, proszę udać się do lekarza pediatry.