Silna bolesność zęba a jego leczenie

Dzień dobry, w piątek późnym wieczorem udałem się na ostry dyżur dentystyczny z ostrym bólem zęba. Lekarz stwierdził miazgę zęba. Skończyło się na założeniu opatrunku. Za 2 tygodnie kazał mi się udać do stomatologa w celu leczenia. Od wczoraj wieczór ząb znowu mnie boli. Czym może to być spowodowane? czy udać się do stomatologa szybciej niż za 2 tygodnie ? Pozdrawiam

Witam,
Jeżeli ból nie minie do poniedziałku to proszę się zgłosić do stomatologa. Jeżeli miazga zęba(nerw) została obnażona to konieczne jest leczenie kanałowe. Leczenie to powinno być przeprowadzone możliwie szybko i najlepiej na jednej wizycie. ząb po takim leczeniu powinien funkcjonować bez dolegliwości.
Pozdrawiam,
Łukasz Wojszwiłło