Silna depresja u męża po śmierci córki

od 5 lat po śmierci Córki mój mąż ma silną depresję bierze triticco CR, pernazinum oraz efevelon SR jestem zaniepokojona, bowiem mąż żyje w swoim świecie , w swoich marzeniach, twierdzi, że ja też tam jestem 9 to są jego słowa ), nie wychodzi z domu, w zasadzie tylko leży i marzy, nie jest w stanie podjąć żadnej decyzji Nie wiem co mam robić

Przyjmowanie lekarstw to jeden sposób, aby zrównoważyć emocjonalny stan pacjenta. Jednakże dopiero podjęcie psychoterapii przynosi trwałe zmiany i poprawę, ponieważ podczas niej omawiany jest problem, poszukuje się rozwiązań, rozmawia się o emocjach.
Uciekanie w fantazje i marzenia jest jednym z częstych mechanizmów obronnych występujących po traumatycznej sytuacji (a taką mogła być śmierć córki). Bez racjonalnego przepracowania tej trudności stosowanie mechanizmów obronnych będzie się nasilać, dlatego też podjęcie - jak najszybciej - psychoterapii jest bardzo wskazane. Proszę zatem podjąć starania, aby Pani mąż udał się na spotkanie z psychologiem specjalistą i rozpoczął terapię. Powodzenia!

Dzień dobry, wydaje się, że pani nie przepracował żałoby po stracie dziecka, leki nie spowodują wyleczenia. Pani mąż powinien się skonsultować z psychoterapeutą i rozpocząć psychoterapię. Pozdrawiam.