Silna i uporczywa bezsenność

Witam Pani/Panie Dr. Cierpię na silną uporczywą bezsenność, leki Stilnox, Imovane, Morfeo już nie działają niezależnie od ilości zażycia tabletek. Leczę się regularnie u lek. specjalisty, ale moja Pani Dr. przepisuję mi na to jedynie Hydroksyzynę i Lexapro na dzień(cierpię na zaburzenia lękowo-depresyjne), pomimo, że opowiedziałem jej o tym problemie. Chciałbym spytać co w takiej sytuacji mogę zrobić, aby pozbyć się tego problemu? Dziękuję serdecznie za ew. odpowiedzi. Pozdrawiam

Dzień dobry,

Proszę poszukać w swojej okolicy psychoterapeutę i udać się na konsultacje, które być może zakończą się wspólną decyzją o podjęciu również i takiej formy leczenia.
Pomoc może Pan uzyskać w ośr., w których stosowana jest psychoterapia - np.: Poradnia Leczenia Nerwic, PZP (w ramach NZ) lub prywatnie. W interneice dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.

Podjąć psychoterapię zaburzeń lękowo-depresyjnych. Przepracowanie problemu u jego źródła, a nie działanie lekami tylko na objawy pomoże Panu uzyskać dawny spokój i pozbyć się także problemu ze snem. Najwyraźniej Pana tolerancja na przyjmowane lekarstwa jest już bardzo duża, przez co nie działają one tak jak powinny. Proszę zająć się teraz pracą psychologiczną - to przyniesie oczekiwane efekty. Zaburzenia lękowe i depresyjne są efektywnie leczone terapią poznawczo-behawioralną. Pozdrawiam.