Silna ochota na seks u 40-latki

Mam 40 lat i silną ochote na seks. Bardzo podniecają mnie mężczyzni. Jak mi się jakiś mężczyzna podoba, to czuje takie dziwne uczucie na dole. W nocy mam często sny seksualne i nawet rano budze się podniecona. Jestem samotna, nie mam partnera. Bardzo mnie to denerwuje i stresuje. Czy można to w organizmie zabić lekarstwami? Czy możliwy jest zabieg usunięcia łęchtaczki? Mam znajomą z Afryki u której przeprowadzono obrzezanie jak była małą dziewczynką. Mówi, że ona seksualnie nic nie czuje.

Dzień dobry!

Potrzeby seksualne są zazwyczaj objawem dobrego zdrowia i nie ma powodu, aby je "zabijać". Nie jest to choroba, więc nie jest leczona - byłoby to okaleczanie.

Tzw. obrzezanie kobiet, poprzez między innymi operacyjne usunięcie łechtaczki, jest okrutną formą okaleczania ciała i zabiegiem w Polce nie wykonywanym, ponieważ nie istnieją do niego żadne wskazania. Co więcej, samo usunięcie narządów płciowych nie sprawia, że potrzeby seksualne zanikają, ponieważ są one także częścią psychiki.

Oczywiście, na wszystkie te Pani pytania może odpowiedzieć bardziej wyczerpująco także lekarza ginekolog czy lekarz seksuolog.

Zachęcam też do konsultacji z psychoterapeutą, aby zastanowić się, dlaczego Pani seksualność jest dla Pani tak trudna i obciążająca, dlaczego "denerwuje Panią i stresuje" - i jak można to zmienić w inny sposób.

Pozdrawiam!