Silna wola w odchudzaniu

Witam, mam 18 lat. Moim problemem jest nadwaga. Przy wzroście ok 170-172 ważę 80 kg. Przeraża mnie ta waga ale nie mam silnej woli i gdy zaczynam odchudzanie to w tym samym dniu czy następnego zapominam o tym. Wiem że gdybym zmieniła swoje nawyki żywieniowe schudłabym ale nie potrafię. Jem nieregularnie od jakiś 2-3 miesięcy nie jadam normalnych śniadać czy obiadów(na śniadanie serwuję sobie rogala z czekoladą i zagryzam chipsami a na obiad pizza, kebab, itd)nie potrafię odstawić słodyczy.POMOCY

Dzień dobry.
Pani BMI wynosi 27, co wskazuje na nadwagę. Zamiast restrykcyjnych diet warto stopniowo wprowadzi zasady zdrowego żywienia. Śniadanie jest pierwszym posiłkiem i ma dawać energie na początek dnia. Zamiast słodyczy i słonych przekąsek proponuję np. płatki owsiane z owocami, serek z bananem, kanapkę z pieczywa pełnoziarnistego, chudej wędliny i warzyw. Najlepiej nie kupować słodyczy i nie mieć ich w zasięgu ręki. Wówczas nie będą kusić. Słodycze można zastąpić np.owocami. Proszę pamiętać, że nadwaga prowadzi do otyłości, a ta m.in. do cukrzycy II typu, nadciśnienia, problemów z cholesterolem, miażdżycy, problemów ze stawami. Warto zadbać o swoją aktywność fizyczną (Spacery, basen, jazda rowerem, prace domowe).
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam, w takiej sytuacji, jaką Pani opisuje, jedynym chyba skutecznym motywatorem, byłaby stała, codzienna kontrola u dietetyka (choćby w formie wizyt online), by w początkowym okresie profesjonalista oceniał Pani postępy lub ich brak i systematycznie motywował do działania. Taka metoda małych kroków pod czujnym okiem dobrze się sprawdza u osób z niską motywacją do działania i zmian żywieniowych. Serdecznie pozdrawiam ;)