Silna wrażliwość na zapachy

Od ponad roku mam problem z silną nadwrażliwością na wszelkie zapachy,powodującą złe samopoczucie i nudności.Przeszkadza mi zapach benzyny z samochodu uruchamianego pod oknem,detergentów używanych do porządków,nie mówiąc o kosmetykach ani gotujących się potrawach (musi być otwarte okno i zamknięta kuchnia).Nie da się pomalować mieszkania.Wcześniej już miałam ten problem,ale się nasilił (na pewno nie jestem w ciąży). Co może być powodem moich dolegliwości? Do jakiego lekarza się zgłosić?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisana dolegliwość może być objawem alergii. Nie można wykluczyć neurologicznego podłoża dolegliwości. Proszę udać się na wizytę do lekarza rodzinnego. W razie konieczności zostanie wystawione skierowanie do odpowiedniego specjalisty.