Silne ataki migreny

Mam migrene ostatnio mialam taki silny atak ze znalazłam sie w szpitalu pobrano mi krew mocz i nie wíedzielí cn mi jest prosze powiedzíeć jak z tym walczyć gdyź sílne bole czuje codzienie

Są na to leki,które zmniejszają nasilenie, zlikwidować całkowicie migrenę nie da się, niekiedy pomaga zmiana leków antykoncepcyjnych, pozdrawiam

Migrena jest chorobą wymagającą prowadzenia przez specjalistę neurologa.

Konieczne jest badanie ,ukierunkowany wywiad oraz badania diagnostyczne według

zaleceń specjalisty.

On wdroży odpowiednie leczenie w tym być może prewencyjne, którego celem jest

zredukowanie częstości napadów bólu głowy.

Pozdrawiam

o złożony problem, najpierw starałbym się ustalić z czym mamy do czynienia tzn czy jest to objawowy ból głowy czy innej natury - jest ich wiele: Ból głowy Hortona, napieciowy ból głowy, ból głowy naczynioruchowy, ból głowy Łucji Frey itd. Stosuje się cłą konstelację leków , jedne z nich zapobiegają napadom bólu a inne przerywają napad bólu i tu preferowane są SUMATRYPTANY a nie zwykłe leki przeciwbólowe .Należy skontrolować EEG, NMR i przybyć do mego gabinetu Serdecznie pozdrawiam Jerzy Bajko neurolog, neurochirurg bajko1@wp.pl Ciekawe jest też działanie na receptor wapniowy - leki modulujące ten receptor zapobiegają napadom migreny - jeżeli to jest migrena lub ból głowy naczynioruchowy HORMONÓW NIE BRAĆ