Mężczyzna , 33 lata Mowia ze mam nerwice. Zaczyna sie od silnych ataków.Laduje na pogotowiu.Objawy:pojawia sie ucisk za mostkiem tahykardia skoki cinienia poty zaburzenia równowagi szerokie zrenice i wtedy pojawia sie silny lęk. Ale objawy zawsze sa pierwsze pozniej lęk.Mam jeszcze uderzenia goraca pieczenie skóry nadwrazliwosc na słońce. Wiek 33 lata lekka nadwaga.Antydepresanty i psychoterapia marnie dziala.CZY MOGE MIEC BORELIOZE ALBO GUZ CHROMOCHŁONNY? ATAKI MAM CZESTO. TEST ELISA UJEMNY A MOZE WESTER ZROBIC?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Dzień dobry,

Obawiam się, że robienie dodatkowych badań nic nie zmieni. A Pana chęć szukania somatycznych przyczyn Pana dolegliwości jak najbardziej mieści się w obrazie zaburzeń lękowych, zważywszy że był Pan diagnozowany przez lekarza (psychiatrę?)/psychoterapeutę.
Najlepiej jak porozmawia Pan ze swoim lekarzem psychiatrą, psychoterapeutą o swoich wątpliwościach; być może warto rozważyć leczenie na oddziale szpitalnym.

Mgr Barbara Szalacha 75
Mgr Barbara Szalacha Psycholog, Rzeszów 75 poziom zaufania
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Witam,
Nerwica może dawać takie nasilone objawy niepokoju i zakłócenia pracy serca,o jakich Pan pisze.Skoro jednak jest Pan pod opieką psychoterapeuty,powinien Pan poinformować go o tym stanie,by pomógł się panu wyciszyć oraz przepracować objawy.Nie wiemy skąd poczucie,że terapia nie działa,więc proszę to opisać jaśniej,jak często ma Pan sesje,czy problem zaufania wzajemnego jest na zadowalającym poziomie itp,czy też jest to dopiero początek.Tak,czy owak mozna wspomóc się wizytą u lekarza rodzinnego i poinformowac go o wszystkich wątpliwościach ,jak też dostarczyć dotychczasowe diagnozy z pogotowia,gdzie udzielano pomocy.Może trzeba będzie zmienić terapeutę.
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam w razie potrzeby.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • NeurologiaNeurologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego. Jest silnie spokrewniona z psychiatrią i polega na odkrywaniu przyczyn uszkodzenia systemu neuronalnego.
  • Borelioza – Borelioza ("choroba z Lyme") jest zwana chorobą odkleszczową, jednak tak naprawdę to nie sam kleszcz powoduje chorobę, ale bakteria, która znajduje się w jego wnętrzu. Boreliozą można się zarazić przez ugryzienie kleszcza, który jest nosicielem krętków Borrelia.