Silne ataki paniki, wysokie tętno, dreszcze i uczucie zimna a nerwica lękowa

Miewam ostatnio bardzo silne ataki paniki, którym towarzyszy tętno ok. 140 uderzeń na sekundę. Mocne dreszcze całego ciała, uczucie zimna, brak czucia niektórych kończyn (nie zawsze) poczucie odrealnienia i ,,odpływanie". Zauważyłem, że po spożyciu nawet małej ilości alkoholu ataki te są o wiele silniejsze i dłuższe. Ma drugi dzień boli mnie głowa i jestem ospały. Podczas ataku panicznie boję się, że umrę. Podejrzewam u siebie nerwicę lękową... czy to możliwe?

Agnieszka Glica

Witam. Dość trafnie Pan określił swoją przypadłość. Należałoby się na początek skonsultować z lekarzem psychiatrą.
Magdalena Brabec

Owszem, może tak być. Ale najważniejsze jest to, aby sięgnął Pan po pomoc psychologiczną, psychiatryczną, udał się też do lekarza rodzinnego, by omówic swoje objawy