Silne bicie serca i drżenie rąk w miejscu publicznym

Witam, od jakiegoś czasu mam dziwne objawy. Serce bije mi mocniej niż zawsze, ręce drżą. Zdarza mi się to najczęściej w sklepie lub w innych miejscach poza domem. W domu rzadziej. Czasem też przy tym chce mi się pić. Nie wiem co to oznacza i czy powinnam się udać do lekarza. Proszę o pomoc.

Witam. Tak, powinna Pani zgłosić się do lekarza. Wygląda na to, że w sytuacjach społecznych odczuwa Pani napięcie. Polecałabym psychologa psychoterapeutę. Pozdrawiam

Witam serdecznie

Sprawdzenie stanu zdrowia u lekarza na pewno pomoże uspokoić się Pani i wykluczy podłoże chorobowe. Może to być objaw nerwicy. Ważne też by skontaktowała się Pani z psychiatrą lub psychologiem, który pomoże zdiagnozować problem, wzmocnić system wartości, wydobyć Pani zasoby i poradzić sobie z problemami.
Pozdrawiam ciepło
Anna Ręklewska psychoterapeuta