Silne bóle brzucha i kręgosłupa: jakie badania powinnam wykonać?

Od kilku dni odczuwam silne bóle brzucha, od podbrzusza, aż po żebra. Boli mnie również kręgosłup. Nie mogę spać, mam wrażenie jakby coś od środka mnie rozsadzało.Na początku miałam bóle po prawej stronie, a teraz boli mnie wszędzie, jednak ból największy jest po prawej stronie. Cały czas mam burczenie w brzuchu, uczucie przelewania. Mam też od 2 miesięcy infekcję gardła, właśnie skończyłam 4 antybiotyk i oprócz tego, że czuję się coraz słabiej, nie pomógł. Nie mogę kręcić głową w prawą stronę, bo czuję opór i ból z tyłu głowy. Temperatura powyżej 37 stopni. Strzela mi w stawach. Brzuch powiększony. Nie wiem, na ile to jest istotne, ale pół roku temu byłam w Chinach, 3 miesiące temu w Szkocji. W tym ostatnim kraju spałam w lesie i pogryzły mnie kleszcze. Miesiąc temu byłam u ginekologa i wszystko było ok. Od lekarza dostałam lek na refluks. Nie wymiotuję, chociaż odbija mi się powietrzem. Proszę mi doradzić, jakie badania wykonać, z każdym dniem gorzej się czuję. Przepraszam, że piszę tak chaotycznie, ale nie mogę się skupić.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Krystyna Gałązka

Witam!
Objawy opisane przez Panią sugerować mogą zapalenie żołądka i jelit. Konieczna jest wizyta lekarska i diagnostyka w celu ustalenia przyczyny zapalenia. Szczególnie, gdy ojawy wystąpiły nagle, a ich intensywność zwiększa się. Może to bowiem być przyczyną tzw. ostrego brzucha, a to już jest stan bezpośrednio zagrażający życiu.
Przyczyny ostrego bólu brzucha mogą być bardzo różne. Od zapalenia wyrostka, czy uchyłków po perforację.
Pozdrawiam!