Silne bóle brzucha po łyżeczkowaniu macicy

Witam, 3.października poroniłam ciążę w 6.tygodniu. ponieważ nastąpiło poronienie niecałkowite 5.października mialam przeprowadzone łyżeczkowanie macicy i zostałam w szpitalu przyjmując kroplówki z antybiotykiem, gdyż miałam podwyższone CRP. 7.października wypisano mnie do domu bez żadnych zaleceń. Od zabiegu krwawienie powoli robiło się coraz bardziej skąpe, ale dziś dostałam ponownie bardzo obfitego krwawienia i doszły do tego silne bóle brzucha jak przy miesiączce. Czy to nawrót zapalenia?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Krwawienie i ból po zabiegu mogą utrzymywać się dość długo po zabiegu. Zwykle jednak z czasem ustępują i stają się mniejsze. W tej sytuacji polecam wizytę u ginekologa.