Silne bóle brzucha, wymioty, biegunka przy miesiączce

Witam, mam 19 lat od kilku miesięcy w pierwszy (czasami w drugi) dzień miesiączkowania mam silne bóle brzucha, wymioty, biegunkę, ból jest nie do wytrzymania, nie wiem co mam wtedy z sobą zrobić, tabletki nie pomagają. Co w tym wypadku by Pan/Pani mógł mi zalecić? Czy to normalna sytuacja czy też powinnam się czegoś obawiać i wybrać się do ginekologa?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Zdecydowanie warto udać się na wizytę do specjalisty ginekologa, który pokieruje procesem diagnostycznym.