Silne bóle głowy - co jest powodem?

Mam pytanie. Codziennie boli mnie strasznie głowa, wcześniej nigdy mnie nie bolała. Przy tym robi mi się zimno, mam gorsze widzenie lub nawet czasami mi niedobrze przy bardzo silnych boleściach. Czym to może być spowodowane?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Potencjalnych przyczyn opisanych dolegliwości jest bardzo wiele. Najczęstsze z nich są domeną neurologii i/lub laryngologii. Pamiętać jednak należy o nadciśnieniu tętniczym nierozpoznanym, nieleczonym bądź leczonym niewłaściwie. Z drugiej strony - hipotensja - zbyt niskie ciśnienie tętnicze - również może skutkować bólami głowy - zwykle dotyczy to jego nagłego obniżenia, osoby mające "od zawsze niskie ciśnienie tętnicze" nie odczuwają zwykle dolegliwości. Nie należy również zapominać o bagatelizowanym dotąd, a mającym coraz większy udział wśród przyczyn bólów głowy silnym i/lub przewlekłym stresie.
Ustalenie przyczyny jest konieczne dla opracowania i zalecenia właściwego postępowania terapeutycznego. Nie jest to możliwe bez szczegółowego wywiadu i badania lekarskiego, w razie potrzeby uzupełnionych badaniami dodatkowymi oraz konsultacjami specjalistycznymi zwł. neurologiczną i laryngologiczną.
Pozdrawiam