Silne bóle głowy po pobraniu płynu mózgowo-rdzeniowego

WITAM. Mój mąż w piątek miał pobierany płyn mózgowo~rdzeniowy. Ma bardzo silne bóle głowy. Ból jest na tyle silny, że prowadzi do wymiotów. Lekarze chcą go wypisać ze szpitala z tym bólem. Nie podają mu kroplówek. Czy ten ból może zagrażać życiu, czy powinni go wypisać z tak silnym bólem? Co najlepiej zrobić w takiej sytuacji? Mąż ma problem żeby przejść do łazienki a oni mu karzą jechać do domu. Chyba myślą, że udaje a jest masakra. Bardzo proszę o pomoc. Wpisuje dane męża.

Najprawdopodobniej są to popunkcyjne bóle głowy. Takie bóle nawet bardzo silne ustępują, ponieważ wynikają z " przejściowego niedoboru" płynu mózgowo-rdzeniowego w głowie.
Najlepsze jest leżenie oraz picie dużej ilości płynów.