Silne bóle głowy po półpaścu ocznym

Witam! Moja mama (84 lata) przeszła 1,5 miesiąca temu półpasiec oczny (hospitalizowana). Niestety do dnia dzisiejszego utrzymuje się okropny ból głowy po zaatakowanej stronie. Wiem, że te bóle mogą utrzymywać się nawet kilka lat - ale zależy mi na informacji co można zrobić, żeby choć trochę je zmniejszyć. W tej chwili mama przyjmuje 3600 mg Gapapentinu dziennie w trzech dawkach, Finlepsin 200 retard - zaczęła niedawno od małych dawek - w tej chwili 100 rano i 100 wieczorem plus raz dziennie Noax Uno plus 2 Ibupromy max i na noc Aminotryptilina - ból jest tak duży, że mama wyje, jęczy i płacze - nic nie przynosi ulgi. Za kilka tygodni jesteśmy zapisane w przychodni leczenia bólu. Proszę o pomoc - co jeszcze mogę zrobić. Psychika mojej mamy jest już tak obciążona, że ostatnio - prosi mnie abym dała jej jakieś leki, żeby już sie nie obudziła. Do czasu choroby mama była 100% sprawna fizycznie i psychicznie - zdrowa, bez żadnych chorób, operacji. Teraz jest strzępem człowieka.

Oczywiście w takiej sytuacji najlepiej, aby problemem tym zajął się wykwalifikowany lekarz z poradni leczenia bólu (najczęściej jest to anestezjolog). On po badaniu zaleci dalszy sposób postępowania. W przypadku braku efektywności leków, które Pani opisała być może będzie trzeba zastosować środki narkotyczne np. w formie plastrów zmienianych co 3 dni (najmocniejsze środki przeciwbólowe z dostępnych). Może lekarz pokusi się o alternatywne sposoby leczenia jak np. akupunkturę czy też odpowiednie zabiegi z wykorzystaniem lasera, ultradźwięków, jonoforezy. O tym wszystkim zadecyduje po bezpośrednim badaniu.