Silne bóle głowy po urazie głowy

Moja córka doznała w szkole urazu głowy,stwierdzono wstrząs mózgu,była w szpitalu,po dwóch tygodniach znowu.Martwię się bo od urazu minęły już 2 miesiące a córka ma bóle głowy,czasami tak silne że aż wymiotuje.Lekarze zrobili tk,potem rezonans ale córka ruszała się i interpretacja wyników była utrudniona.Co dalej?Lekarze uważają że to zespół pourazowy ale córka nie potrafi normalnie funkcjonować.Czy przez fakt iż córka ruszała się przy badaniu mogło coś umknąć lekarzom?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Poruszanie się podczas badań obrazowych, a w szczególności tak wysoko-specjalistycznych jak tomografia komputerowa i rezonans magnetyczny bardzo utrudnia ich interpretację.
Można to porównać z oglądaniem ostrej fotografii i zdjęcia poruszonego. Na zdjęciu poruszonym detale są dużo mniej wyraźne, a czasem zupełnie niewidoczne.
Wskazana jest konsultacja neurologiczna i rozważenie powtórzenia badania RM.