Silne bóle głowy, senność i osłabienie organizmu

Dzień dobry, mam problem z silnymi bólami głowy, biorę tabletki przeciwbólowe, które pomagają na chwilę (dosłownie), albo nawet w ogóle. Schudłam 7 kg od maja tego roku-mam 20 lat, 172 cm, 51 kg. Dużo śpię a ciągle bywam zmęczona. Prawie w ogóle nie jem, a dużo pije (mimo tego chodzę mało do wc). Jestem strasznie bez życia, bolą mnie mięśnie, nie mam na nic sił. W lipcu miałam robione badania były w miarę dobre, ale i tak z dnia na dzień jest coraz gorzej.Proszę o pomoc co to może być?

Witam serdecznie,
Silne bóle głowy w każdym przypadku wymagają przeprowadzenia dokładnej i konsultacji neurologicznej. Być może oprócz bezpośredniego badania konieczne będzie wykonanie tk/mr głowy. Osłabienie, uczucie zmęczenia i nadmierne pragnienie mogą być związane z cukrzycą, chorobami endokrynologicznymi lub zaburzeniami elektrolitowymi. Oprócz powtórzenia podstawowych badań warto więc wykonać badanie poziomu glukozy na czczo, ocenić funkcję tarczycy (TSH, fT3, fT4) i poziom elektrolitów (Na, K, Ca),
Pozdrawiam!

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Konieczna będzie w Pani przypadku powtórna wizyta u lekarza i powtórzenie badań (np.morfologia z rozmazem ręcznym). Ma Pani dużą niedowagę (BMI 17,2). Niestety nie można postawić diagnozy tylko na podstawie tego co Pani napisała ( przyczyn takiego stanu może być wiele), potrzebne jest do tego bezpośrednie zbadanie oraz wyniki badań zleconych na podstawie tego badania.

Bardzo namawiam na szybki kontakt z psychiatrą. Objawy zaburzeń łaknienia, szybka utrata wagi, osłabienie i apatia , mogą być dla Pani groźne! Należy też wykonać podstawowe badania ogólne i endokrynologiczne aby wykluczyć patologię organiczną!
PILNIE DO LEKARZA! Proszę nie zwlekać z wykonaniem zalecanych badań.