Zapytaj lekarza

1 , 0 2 4 , 2 3 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Silne bóle głowy, senność i osłabienie organizmu

Dzień dobry, mam problem z silnymi bólami głowy, biorę tabletki przeciwbólowe, które pomagają na chwilę (dosłownie), albo nawet w ogóle. Schudłam 7 kg od maja tego roku-mam 20 lat, 172 cm, 51 kg. Dużo śpię a ciągle bywam zmęczona. Prawie w ogóle nie jem, a dużo pije (mimo tego chodzę mało do wc). Jestem strasznie bez życia, bolą mnie mięśnie, nie mam na nic sił. W lipcu miałam robione badania były w miarę dobre, ale i tak z dnia na dzień jest coraz gorzej.Proszę o pomoc co to może być?
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Udar - kiedy wezwać karetkę?

P { margin-bottom: 0.21cm; } Jednostronna bezwładność, drętwienie kończyn, niewyraźne mówienie i problemy ze zrozumieniem mowy, ostry ból głowy ? to objawy udaru mózgu. Istnieje kilka objawów poprzedzających udar, będącymi sygnałami ostrzegawczymi.

Witam serdecznie, Silne bóle głowy w każdym przypadku wymagają przeprowadzenia dokładnej i konsultacji neurologicznej. Być może oprócz bezpośredniego badania konieczne będzie wykonanie tk/mr głowy. Osłabienie, uczucie zmęczenia i nadmierne pragnienie mogą być związane z cukrzycą, chorobami endokrynologicznymi lub zaburzeniami elektrolitowymi. Oprócz powtórzenia podstawowych badań warto więc wykonać badanie poziomu glukozy na czczo, ocenić funkcję tarczycy (TSH, fT3, fT4) i poziom elektrolitów (Na, K, Ca), Pozdrawiam!

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
Lek. Magdalena Pikul
81 poziom zaufania

Witam! Konieczna będzie w Pani przypadku powtórna wizyta u lekarza i powtórzenie badań (np.morfologia z rozmazem ręcznym). Ma Pani dużą niedowagę (BMI 17,2). Niestety nie można postawić diagnozy tylko na podstawie tego co Pani napisała ( przyczyn takiego stanu może być wiele), potrzebne jest do tego bezpośrednie zbadanie oraz wyniki badań zleconych na podstawie tego badania.

W trakcie specjalizacji z pediatrii w Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 w Rzeszowie, interesuje się pediatrią i neonatologią.
0

Bardzo namawiam na szybki kontakt z psychiatrą. Objawy zaburzeń łaknienia, szybka utrata wagi, osłabienie i apatia , mogą być dla Pani groźne! Należy też wykonać podstawowe badania ogólne i endokrynologiczne aby wykluczyć patologię organiczną! PILNIE DO LEKARZA! Proszę nie zwlekać z wykonaniem zalecanych badań.

Specjalista neurolog. Ekspertka w dziedzinie leczenia migreny oraz przewlekłego bólu głowy.
0
Lek. Irena OryĹska
Lek. Irena OryĹska Neurolog

bóle głowy często nasilają się przy codziennym pobieraniu leków na bóle, trzeba się przebadać

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy