Silne bóle głowy w okolicy łuków brwiowych i czoła

Witam, od dłuższego czasu mam silne bóle głowy, głównie w okolicy łuków brwiowych i czoła, ból nasila się po ucisku na łuk brwiowy, podczas wysiłku fizycznego, podczas wietrznej pogody i przy nagłych zmianach temperatury, czasami pojawia się i znika samoistnie. Ból często zlokalizowany jest na krótkim odcinku lub tylko jednym punkcie łuku brwiowego, po kilkuminutowym nacisku na ten punkt ból się zmniejsza lub ustaje, wieczorami czuję spływającą po tylnej ścianie gardła ropną wydzielinę.

Aleksander Ropielewski

Objawy jakie Pani opisuje to typowe objawy dla zapalenia zatok przynosowych. Z racji na dłuższy czas ich utrzymywania się najpewniej jest to przewlekły stan zapalny. Aby ustalic odpowiednie w Pani sytuacji leczenie sugeruję kontakt z laryngologiem.