Silne bóle głowy w okolicy potylicy u kobiety

witam. jestem 21 kobietą. 23 września 2016 trafiłam do szpitala z powodu silnego bólu głowy w okolicy potylicy. Zrobiono mi tk wyszło ok, badał mnie laryngolog też ok, badanie dna oka,ok. badania krwi również. Od około 3 miesięcy ciągle dokucza mi szum uszny i mroczki przed oczami. czesto bolał mnie kark i barki. Miałam rtg kręgosłupa szyjnego tez ok. Bóle głowy ustąpiły ale dokucza mi sztywność karku,cieżkość głowy, szum,mroczki i dziwne uczucie w czole. Jestem bardzo nerwowa. czy to nerwica?

Witam serdecznie, to wygląda raczej na działanie kumulowanego, negatywnego stresu który zresztę też może wywołać nerwicę. Radziłbym pójść z tym do psychoterapeuty
sprawdzić poziom stresu i zastosować ewentualnie terapię antystresową. Z braku psychoterapeuty na miejscu - może Pani skorzystać z terapii online. (Skype)
Pozdrawiam

Dzień dobry,
to że będzie poszukiwała Pani źródeł swoich problemów w nieprawidłowościach natury medycznej nie oznacza wcale, ze nie może Pani równolegle skorzystać ze wsparcia psychoterapeuty - do czego zachęcam.Zwrócenie się o pomoc do psychoterapeuty, może pomóc Pani dotrzeć do źródła kłopotów i wypracować sposoby radzenia sobie z nim.