Silne bóle głowy, wymioty, wysokie ciśnienie krwi i krew z kałem

Witam, mam 26 lat. Od wielu lat borykam się z okropnymi bólami głowy. Czasem trwają dzień,czasami 3-4 dni. Są tak okropne, że nie funkcjonuje. Kiedy mam ważne wydarzenie boję się, że będzie bolała i sobie nie poradzę. Bólom towarzyszą wymioty. Często mroczki. W eeg wyszło że może być to nawet naczynia. Rezonans to wykluczył. Lekarze podejrzewają migrene. Ale mam wysokie ciśnienie średnio 150\100 ale i wyższe. Czasem krew z kalem.

Migrena ma ściśle określone kryteria rozpoznania. Rozpoznanie stawia się na podstawie dokładnej charakterystyki bólu głowy, a sformułowanie ból głowy i wymioty jest zdecydowanie niewystarczające i może być spowodowane wieloma innymi przyczynami.
Proszę udać się na konsultację neurologiczną
Krew w kale nie ma nic wspólnego z migrena i należy tym zająć się oddzielnie.
Diagnostyki wymaga również wysokie ciśnienie tętnicze, zwłaszcza w tym wieku.