Silne bóle głowy z nudnościami i wymiotami

Witam. Od ponad dwóch lat mam potworne bóle głowy, czasami z bólem występują wymioty i nudności. Ból jest naprawdę silny (pulsujący) występuje mniej więcej raz w miesiącu. Często boli w okolicach czoła i oka razem z bólem występuje podwyższona temperatura. Jaka może być przyczyna silnych bólów głowy z nudnościami i wymiotami? Jakie badania powinnam wykonać? Do kogo zgłosić się z moimi objawami? Martwię się, że może to być coś groźnego. Silne bóle głowy są dla mnie męczące. Już tyle czasu próbuję z nimi walczyć, ale nadaremnie. Już nie wiem co mam robić. do kogo się zgłosić? Proszę o odpowiedz co to może być..Pozdrawiam

Wiele przyczyn może dać takie objawy od banalnych np naczynioruchowy ból głowy, Ból głowy Hortona, Ból głowy Łucji Frey ,migrena etc etc.
Przyczyną może też być schodzenie wymagające interwencji operacyjnej neurochirurgicznej Konieczne badania dodatkowe NMR EEG etc

Najprawdopodobniej to BÓLE MIGRENOWE: typowy charakter bólu: silny, pulsujący, jednostronny
i typowe objawy towarzyszące: nudności, wymioty, nadwrażliwość na światło, dźwięki i zapachy
Między atakami 1x w miesiącu; wszystko w porządku
Można dobrze leczyć sporadyczne ataki migreny!