Silne bóle głowy z tyłu w okolicach potylicy

Witam. Od okolo roku mam dosc silne bole glowy z tylu w okolicach potylicy z lewej i z prawej strony. Bole pojawiaja sie okolo 3-5 razy w tygodniu. Nie zaleznie od tego ile spie czy 4 czy 9 godz po przebudzudzeniu zaczyna bolec. Przez ostatni okres bole sie nasilily. Jestem coagle bardzo zmeczony i brak mi sily na cokolwiek. Jest to bardzo wykanczajace. Mam problemy ze snem. Jestem kierowca i pracuje tylko noca. Mieszkam w GB. Tydzien temu bylem u lekarza ktory przepisal mi Amitriptyline 10mg i

Lek. Katarzyna Szymczak

Była Pan u neurologa? Jakieś odchylenia w badaniu? Tydzień to za krótki okres czasu aby lek zaczął działać, proszę jeszcze poczekać 2-3 tyg.
Pozdrawiam

Witam
Źródłem takiego bólu głowy może być uraz nerwu potylicznego, uszkodzenie kręgosłupa szyjnego i wiele innych przyczyn, również natury psychologicznej, np stres, zaburzenia lękowe czy depresja. Przede wszystkim wskazane jest przeprowadzenie stosownych badań. Jeżeli badanie neurologiczne nie wykaże żadnych zmian, wskazana jest psychoterapia.
Pozdrawiam serdecznie